JAK ZACZĄĆ TWORZYĆ BRANSOLETKI NA SZYDEŁKU

 

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z beadingiem do śledzenia cyklu postów „Dla początkujących”. Ukażą się tutaj odpowiedzi na nurtujące pytania, porady, które z pewnością przydadzą się na początku drogi oraz tutoriale obrazujące różne techniki tworzenia biżuterii. Dzisiaj rozpocznę od metody szydełkowo-koralikowej, którą możemy wyczarować bransoletki i naszyjniki. Inna nazwa z jaką można spotkać się w sieci to wężowe bransoletki. Aby opanować tę technikę potrzebne nam będzie szydełko i odrobina czasu na wyćwiczeniu ręki w sprawnym szydełkowaniu 🙂 Zaczynamy!

Dla początkujących

Jak zacząć tworzyć bransoletki na szydełku?

Co trzeba umieć na samym początku?

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że absolutnie nic! Przy odrobinie chęci, cierpliwości i systematycznemu treningowi można nauczyć się absolutnie wszystkiego. Nie zrażaj się tym, że nie potrafisz operować szydełkiem, a chciałbym stworzyć bransoletkę przy jego pomocy. To tylko kwestia wprawy 🙂

Na samym początku warto zapoznać się z pojęciami łańcuszek oraz oczko ścisłe – to w zupełności wystarczy. W sieci jest mnóstwo tutoriali przedstawiających jak zabrać się za ten temat. W cz. II tego poradnika również zamieszczona jest instrukcja wykonywania podstawowych ruchów szydełkiem.

Jak zacząć tworzyć biżuterię metodą szydełkowo-koralikową?

Na początek należy zaopatrzyć się w kilka podstawowych rzeczy:

  1. Metalowe szydełko – doradzam rozmiar 0,95 mm (koszt ok. 3zł)
  2. Kordonek w neutralnym kolorze. Wybór koloru kordonka zależy od koloru koralików, jakich będziemy używać. Na początek zacznijmy od normalnych odcieni. (koszt kordonka o dł. 65m to 3zł)
  3. Koraliki TOHO jeśli jeszcze nie potrafimy tworzyć sznura szydełkowo-koralikowego proponuję zaopatrzyć się w rozmiar 8/0. Są to koraliki dość duże i łatwiej będzie się na nich uczyć. Jedna paczuszka z pewnością wystarczy na jedną bransoletkę w standardowym rozmiarze. Koszt 10 g koralików (czyli jednej paczki) waha się od 3 do nawet 16zł. Na początek kupmy te najtańsze:)
  4. Igła do nawlekania koralików, najlepiej jak najdłuższa i bardzo cienka ( z malutkim oczkiem, muszą przejść przez nią koraliki).
  5. Metalowe końcówki do wklejania ja najczęściej używam tych w kolorze srebrnym. Jak dobieram rozmiar końcówek? Bransoletka wykonana na 6 koralików w rzędzie (czyli na obwodzie ma  6 koralików), koralikami rozmiaru 8/0 – końcówka o średnicy 8mm. Bransoletka wykonana na 6 koralików w rzędzie, koralikami rozmiaru 11/0 – końcówka o średni 7,5 mm. Koszt jednej końcówki to ok. 0,8 zł.
  6. Ogniwka, karabińczyki, klej jubilerski – osobiście kupuję ogniwka o średnicy 7 mm i jest to wydatek 2zł za 100 sztuk. Karabińczyki – proponuję 12 mm – ok. 50 gr za sztukę. Jeśli chodzi o klej jubilerski to z ceną bywa różnie, zaopatruję się w cyjanopan M do połączen sztywnych, koszt ok 3zł za tubkę.

Gdzie kupować koraliki i półfabrykaty?

Jeśli mieszkasz w większym mieście, to z pewnością znajdziesz sklep oferujący tego typu produkty. Ja najczęściej zamawiam je przez internet. Ostateczna cena jest niższa niż w sklepie stacjonarnym, dodatkowo robiąc „większe zakupy” sklep pokrywa koszty przesyłki.

W kolejnym poście przedstawię krok po kroku jak rozpocząć tworzenie biżuterii omawianą techniką 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.